Aktualności 2018Goście z ŚDS Koszalin
W Bibliotece WSD gościliśmy 7-osobową grupę uczestników ŚDS: Wiolę, Małgosię, Aldonę, Henia, Wiesława, Mariana i Krzysia wraz z dwójką terapeutów: Zofią i Pawłem. Uczestnicy wycieczki zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z pracą bibliotekarza i wzięli udział w zajęciach artystycznych z książką.
Czytaj więcejIntegracja z ciszą, czyli wyjazd na Świętą Górę Polanowską
Po dość pracującym całym roku i tym rozgardiszu, który przy okazji tej pracy powstaje, postanowiliśmy spróbować integracji z ciszą w plenerze. Pogoda wymarzona, świecące słońce i bez wiatru, pozwoliło nam sycić oczy polską złotą jesienią. Spędziliśmy dzień na Świętej Górze Polanowskiej w ciszy i oddychając naturą. Zwiedziliśmy kościółek i odwiedziliśmy pustelników, ojców franciszkanów, którzy poczęstowali nas kawą w ręcznie wyrabianych filiżankach i domowej roboty ciastem. Nie omieszkaliśmy skorzystać z dobroci lasu i nazbierać grzybów na jajecznicę. Miło było odetchnąć świeżym powietrzem i odpocząć w ciszy. Wyjazd zakończyliśmy wspólną pizzą.
Czytaj więcejXV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2018 r. pod hasłem „Wolność czytania”
14 maja 2018 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyły się uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W uroczystości wzięły udział władze miasta i Starostwa Powiatowego w Koszalinie, członkowie Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Koszalinie, Okręg Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz pracownicy Koszalińskiej Biblioteki Publicznej i bibliotek powiatu koszalińskiego. Obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek były doskonałą okazją do tego by podsumować niezwykle bogatą działalność bibliotek.
Czytaj więcejKiermasz świąteczny
W dniach 7-27 marca 2018 roku w Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie miał miejsce kiermasz ozdób świątecznych wielkanocnych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie, przy ul. Budowniczych 6.
Czytaj więcej2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2010